SEO
Trend

Ücretsiz Backlink Veren Siteler 2020

Kaliteli backlink alabileceğiniz özel siteler siz kıymetli okurlarımız için bu yazımızda detaylandırılarak anlatılacaktır. Öncelikle kaynaklara geçmeden bu terimin ne olduğuyla alakalı data vermek istiyorum. Gerçi bundan önceki makalemde backlink nedir konusuna değinsem de tekrardan kısa bir informasyon aktarmakta yarar var.

Backlink Nedir ?

Backlink, bir sitenin farklı kaynaklar yani sitelerden almış olduğu her türlü bağlantıya verilen isimdir. Bunun başka bir açıklaması yok alınan bağlantılar size dış kaynak olarak geri döner. Arama motorları bu tür vakaları çok sever. Derhal örneklendirmek istiyorum. Bir iş başvurusunda bulunacak ferdin referanslarının güçlü olması gibi bir olaydır bu. Refleriniz güçlü ise işe alınma şansınız çok yüksektir. Ya referanslar kötü ve itibarsız kişilerse. İşte o noktada kaybedersiniz. Bu arama motorları içinde böyle. Arama motorları gelen bağlantının otoritesine ve kalitesine bakar. Yüksek kalitede bağlantısı olan siteleri çok iyi konumlarla ödüllendirebilir. Bir de bahsetmek istediğim konulardan en önemlisi de kalıcılık. Kalıcı olmayan bağlantılardan asla bir şey beklemeyin. Bugün var olup yarın olmayan bağlantılar sitenizi riske atacaktır.

Ücretsiz Backlink Veren Siteler 2020

Şimdi siz değerli okurlarımıza özel olarak hazırlamış olduğumuz kaynaklar hakkında bilgiler aktarmak isterim. Kaynakları tek tek ele aldık ve kısa açıklamalar ile detaylandırdık. İşte size yarar sağlayacak özel siteler;

scoop.It

scoop-it

Web sayfanızdan verileri rss vasıtasıyla çekip size özel oluşturduğu profil sayfasında otomatik olarak yayınlayan bir web sitesi. Pagerank değeri 7 olan bu sitenin alexa oranlarıda oldukça iyi. Her ne kadar yabancı kaynaklı bir servis olsa da arama motorlarının gaslınde otoriter bir konuma haizdir.

Slideshare.Net

PDF dökümanlar ekleyebileceğimiz, paylaşabileceğimiz bir hizmet sitesi. Burada ister profilimizden ister pdf olarak eklediğimiz dökümanların içerisinden web sayfamıza bağlantı verebiliriz. Eklemiş olduğumu dosyaların sitemizle alakalı konulardan oluşması nitelikli ve doğal bağlantı açısından çok önemli. Aksi taktirde faydasını göremeyeceğimizi düşünmekteyim.

linkedin

Bu siteyi duymayanımız yoktur sanırım. Ustalaşmış iş ağı olarak adlandırabiliriz. Bu site vasıtasıyla oluşturacağınız profesyonel profilinizden kişisel web sitenize, blog sayfanıza ve şirket sitenize bağlantı çıkışı yapabilirsiniz. Bunun haricinde sürekli paylaşım yapabileceğiniz özel alanda da istemiş olduğunuz sayfalarınızı ya da bağlantılarınızı paylaşarak organik bağlantı hanenize bir kaynak daha eklemiş olursunuz.

WordPress.Com

Çoğu webmaster, site sahibi ya da blog sahibi bu servis vesilesiyle kendine yeni bir sayfa oluşturabilmekte. WordPress şirketinın oluşturduğu bu hizmet ile bu yazılıma sahip web sayfaları oluşturabilirsiniz. Google’nin bu yazılımı çok sevmiş olduğini net olarak paylaşabilirim. Bu servis vasıtasıyla site oluşturacak kişilere önemli bir konu hakkında data vermek isterim. Bu biçim blog sağlayıcılarından sayfa oluştururken ne olursa olsun web sayfanıza hemen bağlantı vermeyiniz. Bu yarar değil zarar getirir. Daha hiç paylaşım yapılmamış, arama motorlarının gözünde bir kıymeti olmayan siteden backlink almak sitenizin sonunu getirebilir. Yapmanız ihtiyaç duyulan bu tarz platformlarda oluşturmuş olduğunuz siteleri özgün içeriklerle beslemektir. Belli bir süre sonrasında kendi sayfalarınıza bağlantı verebilirsiniz.

Pinterest.Com

Fotoğraf paylaşarak bağlantı elde edebileceğimiz platformlar arasında en popüler olanı diyebiliriz. Bunu aslında hepimiz değil google söylüyor. Alexa oranı fazlaca iyi, pagerank kıymeti ise muhteşem. Hem profilinizden bununla birlikte ilave ettiğunuz resimlerden backlink elde edebiliyorsunuz. Önemli olan nokta eklenilen yani pinlemiş olduğunuz resimlerin açıklamasında sektörünüz ile alakalı hastag kullanmanızdır. Bu sayede etkileşim artacak faydası daha da çok olacaktır.

Flickr.Com

Fotoğraf paylaşım platformları arasında popüler olan bir servis daha. Yahoo arama motorunun öncülüğünde kurulmuş olan bir servis. Bir çok profesyonel buraya fotoğraf yükleme işlemi yapmaktadır. Bizi ilgilendiren kısım ise ilave ettiğumuz resimlerin açıklama kısmına web sayfamızın bağlantısını ekleyebiliyor olmamızdır. Bu sitenin profil sayfasından da link alabilirsiniz.

Youtube.Com

Video paylaşımı yaparak ve kanal oluşturarak dış kaynak elde edebilirsiniz. Eklediğiniz videoların açıklama kısmına, oluşturduğunuz profilin bağlantı ekleme kısmına bağlantılarınızı ekleyebilirsiniz. Eklettiğunuz videoların sizin sektörünüzle alakalı konulardan oluşması oldukça önemli. Bir müslüm gürses videosunun altına bebek arabası linkini eklemek ne kadar doğru olur sizce?

Vimeo.Com

Gelelim vimeo video paylaşım platformuna. Bu sitede YouTube benzer biçimde video paylaşımı yaparak bağlantı edinebileceğiniz sitelerden herhangi biri. Pagerank ve alexa değerlerine bakılırsa mutlaka bağlantı almamız gereken bir platform bulunduğunu söyleyebiliriz.

Delicious.Com

Toplumsal imleme sitesi olarak adlandırabiliriz. Web sayfamızda yer edinen içerikleri, öteki kaynaklarda paylaştığımız müzik ve video bağlantılarını paylaşabileceğimiz bir sosyal ağdır. Google veri merkezi iş ortağı olduğundan dolayı ciddi oranda etkisi olmaktadır. Doğrusu google buradan gelen bağlantıları çok önemsemektedir. Bu sayfadan profil oluşturarak paylaşımlarınıza derhal başlamanızı şiddetle önermekteyim. Benim profilimi örnek alabilirsinmiz.

Twitter.com

Kuşkusuz kullanmayan site sahibi yoktur. Hem kişisel hem de sitemizin adına özel birer hesabımızın bulunduğunu düşünüyorum. Aslen bu tür platformlarda yapılan paylaşımların trafik alması çok önemli. Bizdeki mantık ise trafik almasak da bağlantımız olsun bizlere yeter. Doğal olarak ki faydası olur fakat ziyaretçinin geldiği etkiyi yaratmayacaktır. Google arama motorunun gözünde çok kıymetli konumlarda yer edinen bu siteden mutlaka link almalısınız. Bu yazıyı okuyup da beni takip etmemekte olmaz sanırım. Karşılık olarak sizi takip edeceğimi de bilmenizi isterim. Https://twitter.Com/mert_farsakoglu

facebook.Com

Sitelerimiz için, kişisel sayfalarımız için face sayfalarımız var mı? Yoksa derhal kurunuz ve arkadaşlarınızı çağrı ediniz. Takipçi sayınızı artırdıktan sonra paylaşım yaparak kitlelere içeriklerinizi bu toplumsal ağ vesilesiyle paylaşarak duyurabilirsiniz. Twitter şeklinde buda google gözünde çok değerli bir konumdadır. Buradan sitenize gelecek trafikler çok değerlidir. Kelime bazlı yükselme mevzusunda ciddi oranda tesiri olduğu gözlemlenmiştir.

Blogger.Com

Google’nin ücretsiz blog sağlayıcı olan blogspot ile web sayfalarımızı destekleyecek yan (paravan) bloglar oluşturabiliriz. Bu blog sitelerini geliştirerek web sayfalarımıza naturel, nitelikli ve kalıcı backlink sağlayarak bir çok kriterde tesirini gözlemleyebiliriz. Bu platform fazlaca faydalı olmakla birlikte google veri merkezi iş ortakları arasındadır.

Tumblr.Com

WordPress ve Blogger biçimı bir platform daha. Burada çoğu zaman insanoğlu ilginç paylaşımlar yaparak dikkat çekmek isterler. Biz onlardan değiliz. Bizler web sayfamız için burada içerik hazırlar, paylaşır ve link ekleriz. Bize yarar göstermesi için mücadele ederiz.

Stumbleupon.Com

Ben bu siteye fanatik olanlar arasındayım. Ne vakit paylaşım yapsam minimum 5 fert o konumu okumaya başlıyor. Okurken hemen çıkmıyor averaj ziyaretçi süremi artırıyorlar.

Disqus.Com

Web sayfalarımıza entegre olabilen yorum sistemidir. Eğer web sitemizde bu sistemi kullanıyorsak bir tek bu platforma üye olan kişiler tarafınca yorum alabiliyoruz. Aslına bakarsak çok mantıklı bir sistem. Spam riskini ortadan kaldırıyor. PR ve alexa değeri iyi olduğundan dolayı paylaşmak istedim. Bağlantı almak için profil oluşturmanız yeterli.

Quora.Com

yine paravan blog oluşturabileceğiniz bir platform. Yalnız öteki sağlayıcılar şeklinde değil. Çok rahat ban yiyebiliyorsunuz. Derhal hesap açıp linkinizi eklemeye kalkmayın. Öncelikle hesabınızı ve blogunuzu oluşturun. Aradan bir iki gün geçtikten sonra içerik eklemeye başlayabilirsiniz. Bu sayede ilk izlenimden kurtulmuş olur sonrasında rahat rahat paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram.Com

Son dönemlerde en popüler olan fotoğraf paylaşım platformu. Instagram denildiğinde orada duracaksın. 🙂 Bu siteden profil oluşturup bağlantı alabilirsiniz. Sitelerimiz için artısı bu. Fakat ben toplumsal medyaya çok önem veriyorum, firmamın, etkinliklerimin ve diğer her türlü aksiyonumun fotoğraflarını paylaşırım diyenlerdenseniz orası size kalmış. Paylaşın popüler olun.

Kıymetli okurlarımız bu yazımızda sizlere kaliteli backlink alabileceğiniz sosyal medya odaklı siteleri paylaştık. Umarız bu yazımız beğendiğiniz türde bir paylaşım olmuştur. Bu tür kaynaklar sitelerimiz için olmazsa olmaz olmalıdır. Faydası kuşkusuz çok fazla olmakla birlikte marka değerinizi çoğaltmak için birebir ilaç olacak kaynaklardır. Durmayın, korkmayın ve sakın erinmeyin. Bu platformlara öyle veya böyle üye olmalısınız. Sizin buna ihtiyacınız var.

Yukarıda yer edinen ve benim profil bağlantılarımı paylaştığım her hesabımı takip eden dostumı takip edeceğimi bilmenizi isterim. Bunun yanı sıra bu gönderiye yorum yazan kişilere Ücretsiz Backlink alabilecekleri dev arşivimide mail olarak gönderiyor olacağım.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı